Ostatniego dnia szkolnych wakacji ( 31 sierpnia b.r.) Kalina wystąpiła w Staniszowie w pięknym, późnobarokowym pałacu z końca XVIIIw.
W tych wnętrzach, które od 2012 r. noszą dumna nazwę pomnika historii, szczególnie pięknie wyglądały szlacheckie kontusze i damskie salopki, które nasze tancerki i tancerze potrafili pięknie wyeksponowac w dostojnym polonezie i porywistym mazurze. Wiele ruchu i koloru wniosły z kolei układy tańców śląskich i krakowiak, które wywołały aplauz zgromadzonej licznie publiczności z Polski i Niemiec.
Dopełnieniem tego udanego koncertu był wspólny, plenerowy polonez, który zespół odtańczył wraz z obecnymi gośćmi w pałacowych ogrodach.

A.S.

StaniszowSzlachta  Staniszow-Slask

Należymy do / member of:

023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

zameczek 01

Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław