Pyrzyce2019Już po raz 39 odbył się w Pyrzycach Międzynarodowy Festiwal - Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Festiwalowe centrum stanowiły Pyrzycki Dom Kultury, jako baza festiwalu oraz festiwalowa scena z profesjonalnym osprzętem, umiejscowiona w najbardziej chyba malowniczym miejscu - na tle średniowiecznych murów obronnych. W programie festiwalu znalazły się m.in.: barwny korowód zespołów na ulicach Pyrzyc, koncerty, warsztaty oraz jarmarki rękodzieła i sztuki ludowej. Uczestnikami były zespoły z Turcji, Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Niemiec, Czech, Łotwy i Polski. 
Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA wystąpił w ramach festiwalu 6 razy, prezentując tańce narodowe- poloneza i mazura, tańce śląskie, sądeckie oraz cieszyńskie.  Większości uczestników zapadł w pamięć zapewne inauguracyjny koncert, który odbył się wieczorem 28 czerwca b.r. na scenie festiwalowej, w bajkowej scenerii kolorowych świateł i XIII wiecznych murów obronnych, stanowiących tło koncertu. Organizatorzy zadbali również o integrację zespołów, organizując wspólne ognisko a także "Silent Disco", które było zabawnym widowiskiem, bardziej chyba nawet dla obserwujących imprezowiczów, kiwających się w ciszy z słuchawkami na uszach....
Ciekawą inicjatywą kulturalno-gastronomiczną było również wspólne niedzielne śniadanie w Parku miejskim, gdzie w cieniu drzew i przy śpiewie ptaków uczestnicy festiwalu oraz przechodnie- mieszkańcy miasta mogli wspólnie degustować przygotowane przez sponsora-Mlekovitę produkty mleczarskie oraz porozmawiać o festiwalu i kulturze.  
Festiwal współfinansowany był ze środków unijnych w ramach programu "Unia-nasz wspólny dom..." i pomimo, że trwał tylko od 28 do 30 czerwca, to pozostawił u uczestników i widzów wiele pozytynych wrażeń. 

Opr. A.Sobera
   

  

 

 

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615