JubileuszLany13-04

Delegacja ZPiT AWF "Kalina" uczestniczyła w obchodach jubileuszu 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu "ŁANY". Koncert jubileuszowy odbył się w pieknej auli uniwersytetu i był powiązany również ze 100-leciem Uniwersytetu Poznańskiego im. A. Mickiewicza. 
Kontakty naszych zespołów sięgają połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to zarówno Łany jak i Kalina wystąpiły na polsko-niemieckim festiwalu w Szczecinie. Później nasze zespoły spotykały się również na obozach i zgrupowaniach w Świeradowie Zdr. oraz Wieleniu a raz nawet wspólnie spędziły Sylwestra. Długoletnim kierownikiem artystycznym i choreografem Łanów był nieżyjący już miłośnik folkloru wielkopolskiego - p. Wiesław Kaszubkiewicz ( obecnie jest to p. Andrzej Tarnowski) a Kierownikiem Organizacyjnym "od zawsze" był i jest p. Zenon Musiał. 
A.S.

 więcej FOTO 

 

 

 

 

 

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615