Właśnie zakończyliśmy nietypowy, koronawirusowy, kalinowy sezon.
Po wybucho epidemii od 19 marca aż do końca czerwca prowadziliśmy zajęcia online na specjalnie utworzonej platformie- E-próba.
Były to zarówno zamieszczane materiały z dziedziny tańca, muzyki oraz etnografii-strojów ludowych jak i  zajęcia taneczno-ruchowe online.
Spotkania, odbywające się w tradycyjnych terminach prób cieszyły się dużym powodzeniem i sporą frekwencją. 
To zasługa intruktorów zespołu, którzy dwoili się i troili aby wymyślić ciekawe i angażujące uczestników zajęcia.
Na początku maja zorganizowaliśmy również "Otwartą lekcję tańca ludowego", która dotarła do ponad 5300 odbiorców.
W czasie pandemii mieliśmy też zespołowy ślub! Na ślubnym kobiercu stanęli długoletni tancerze Kaliny: Ada ( obecnie również instruktor tańca) oraz Patryk Kowalik. To prawdopodobnie już 35 zespołowa para. Życzymy powodzenia na nowej, wspólnej  drodze.
Podsumowaniem ponad 3-miesięcznych zajęć był "egzamin"- Koronatest, który zawierał 30 pytań ( po 10 pytań od każdego z 3 instruktorów) z dziedziny tańca, wiadomości o strojach i o muzyce. Zwyciężczynią współzawodnictwa została Daria Kasperek ,która zdobyła 28pkt/30 możliwych. W nagrodę otrzymała "Koronabon" o wartości 200zł. Gratulujemy doskonałego wyniku i pomimo niezwykłej sytuacji życzymy wszystkim Kalinowiczom udanych wakacji.

KoronaBonDaria-page-001   KolażE-proby

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Dla wszystkich,  a więc i dla Kaliny nastały trudne czasy, jakich chyba nikt nie pamięta ( no.. może starsza część kadry przypomina sobie stan wojenny...). Wszystko zatrzymał koronawirus, także i nasze próby... Wykorzystajcie przerwę, aby zadbać o siebie i nadrobić domowe zaległości. A póki co przypominamy zasady postępowania.
KV 400x272 rozkladowka

 

Już rok temu zaplanowany był koncert Kaliny w kolędowym klimacie pod ogólnym hasłem Muzyka, Architektura, Debiuty i Talenty. 
Wówczas koncert został przełożony z powodu ówczesnej żałoby narodowej. Ale jak mówi przysłowie: co się odwlecze to nie uciecze ...
Po roku koncert odbył się w tym samym miejscu i w tej samej konwencji. Głównym organizatorem i motorem przedsięwzięcia była p. Beata Stobiecka reprezentująca Stowarzyszenie Architektów Polskich przy współpracy ZPiT AWF KALINA. Niezwykle gościnne mury Muzeum Architektury stworzyły niesamowitą, klimatyczną oprawę koncertu, który chyba na długo zapadnie w pamięć zarówno wykonawców jak i widzów.
Słwo wstępne i powitanie widzów i wykonawców wygłosili przedstawiciele SARP i gospodarza- Muzeum Architektury. A potem potoczyły się już dźwięki pieknych kolęd, przyśpiewek ludowych i pastorałek.... 
   Specjalnego klimatu dodawały widowisku efekty świetlne, dźwiękowe i specjalne, które stanowiły dodatkową oprawę koncertu.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich tancerzy, tancerek, wokalistek i wokalistów oraz kadry zespołu, która z dbałością o szczegóły przygotowała zespół do tego koncertu.

A.Sobera

MuzArch19-01          1Muz.Arch19-01

   

 

 

W okresie przedświątecznym Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA tradycyjnie towarzyszy z kolędami spotkaniom opłatkowym różnych grup i środowisk związanych z naszą uczelnią. 
Pierwsze z nich to spotkanie opłatkowe seniorów AWF Wrocław, które odbyło się 18 grudnia  w sali kominkowej w budynku AWF przy ul Witelona. Podzielone było ono na 2 części- pierwsza, bardziej oficjalna pozwoliła na zapoznanie seniorów przez JM Rektora z wydarzeniami ostatniego roku. Druga zaś, to wigilijny poczęstunek przy dźwiękach kolęd i pastorałek w wykonaniu Kaliny. 
   Z kolei 20 grudnia w pawilonie P-4 odbyło się spotkanie wigilijne z aktualnymi pracownikami Uczelni, w czasie którego JM Rektor złożył tradycyjne życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym i przełamał się z nimi opłatkiem. Także i tu nie zabrakło wigilijnego poczęstunku oraz pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu "Kaliny".
Także i my - kierownictwo i członkowie Zespołu Pieśni i Tańca AWF "KALINA" dołączamy się do wszystkich tych życzeń, aby ten piękny czas spędzony był w  ciepłej atmosferze rodzinnego grona i  był pełen pięknych i często już zapomnianych  polskich tradycji !
A.Sobera                                

oplatekSeniorow18.12                                    OplatekAWF20-12


 

  

 

  

Członkowie Zespołu wybrali właśnie swój samorząd- Radę Zespołu, która jest ważną komórką samorządu członków zespołu.
Organizuje m.in. imprezy integracyjne, jak Andrzejki, Mikołajki, Otrzęsiny itp. oraz reprezentuje członków zespołu. 
Wybory były lekcją demokracji, bo w ramach zgłoszeń kandydatów odbyła się prezentacja sylwetek oraz krótka prezentacja "programu wyborczego".
W zaciętej rywalizacji wybrano 5 osobową Radę w składzie:
1/ Tomasz Nowakowski - Przewodniczący
2/ Daria Kasperek - Vice Przewodnicząca 
3/ Kamila Januszczyk- Członkini Rady
4/ Wiktoria Kainka- Członkini Rady
5/ Patryk Kowalik- Członek Rady 

Nowo wybranej Radzie życzymy wielu sukcesów w integrowaniu i wspomaganiu działalności zespołu !   

 

 

       


 

 

 

 

Wrzesień to co prawda jeszcze nie rok akademicki ale Kalina już rozpoczęła sezon jesienny. 
Najpierw 25 września b.r. w hotelu Ibis Styles odbył się występ na zaproszenie Dolnośląskiej Izby Turystyki z okazji Światowego Dnia Turystyki, a w ostatnią sobotę września zaś na Stadionie Olimpiskim przy okazji Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Przy barwnych opowieściach o staropolskich dworach, psach i polowaniach zespół zatańczył w szlacheckich kontuszach tańce narodowe poloneza i mazura. 
Przed nami nastepne wystepy i przede wszystkim nabór do zespołu na  nowy rok akademicki, który rozpoczął się z 27.09.2019 w uniwersyteckiej auli Oratorium Marianum. Zespól wykonał na nim tradycyjnie 2 utwory wokalne : Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus Igitur. 
Wszystkim studentom Kaliny życzymy powodzenia w nowym roku akademickim 2019/2020 !  

DiT25-09mini Inaugur.Mini WystPsow28-09Mini

Światowy Dzień Turystyki (więcej...)              Inauguracja Roku Akademickiego (więcej....)        Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych( więcej....)

 

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615