festiwal leronKalina jest grupą artystyczną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prezentującą  polskie tańce narodowe i regionalne w formie opracowanej artystycznie. Zespół prezentuje żywy i barwny program sceniczny trwający w zależności od potrzeb- od kilku minut do ponad  2 godzin.  

KALINANACORFU-GRECJA2014

Koncertujemy na scenach 4 kontynentów. Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław Kalina jest zapraszany na festiwale międzynarodowe w wielu krajach, również pozaeuropejskich, gdzie reprezentuje naszą kulturę narodową i ludową. W ciągu ponad 30 lat swej działalności artystycznej zespół wystąpił między innymi na scenach Korei Południowej, Chin, Meksyku, Egiptu i większości krajów europejskich. 

 

KALINA17.06.2011 028

ZDOBYWAMY NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1996 r.- wyróżnienie na festiwalu CIOFF w Nitrze (Słowacja)
2004 r.- II miejsce w konkursie Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF.
2008 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2011 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2012 r.- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Wyszehradzkim w Nyirbator (Węgry)
2013 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2015 r.- Nagroda Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

 

                       

76bb5c82f0522d55df28253a83cf8e39Zespół Pieśni i Tańca Kalina reprezentuje AWF Wrocław w swych licznych koncertach w kraju i za granicą. Zespół uczestniczy także w uroczystościach uczelnianych, jak n.p. Inauguracje Roku Akademickiego, Święto Uczelni oraz wrocławskiego środowiska akademickiego, jak na przykład Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego czy Gaudeamus na wrocławskim Rynku.

                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

   

Pyrzyce2019Już po raz 39 odbył się w Pyrzycach Międzynarodowy Festiwal - Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Festiwalowe centrum stanowiły Pyrzycki Dom Kultury, jako baza festiwalu oraz festiwalowa scena z profesjonalnym osprzętem, umiejscowiona w najbardziej chyba malowniczym miejscu - na tle średniowiecznych murów obronnych. W programie festiwalu znalazły się m.in.: barwny korowód zespołów na ulicach Pyrzyc, koncerty, warsztaty oraz jarmarki rękodzieła i sztuki ludowej. Uczestnikami były zespoły z Turcji, Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Niemiec, Czech, Łotwy i Polski. 
Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA wystąpił w ramach festiwalu 6 razy, prezentując tańce narodowe- poloneza i mazura, tańce śląskie, sądeckie oraz cieszyńskie.  Większości uczestników zapadł w pamięć zapewne inauguracyjny koncert, który odbył się wieczorem 28 czerwca b.r. na scenie festiwalowej, w bajkowej scenerii kolorowych świateł i XIII wiecznych murów obronnych, stanowiących tło koncertu. Organizatorzy zadbali również o integrację zespołów, organizując wspólne ognisko a także "Silent Disco", które było zabawnym widowiskiem bardziej chyba nawet dla obserwujących imprezowiczów, kiwających się w ciszy z słuchawkami na uszach....
Ciekawą inicjatywą kulturalno-gastronomiczną było również wspólne niedzielne śniadanie w Parku miejskim, gdzie w cieniu drzew i przy śpiewie ptaków uczestnicy festiwalu oraz przechodnie- mieszkańcy miasta mogli wspólnie degustować przygotowane przez sponsora-Mlekovitę produkty mleczarskie oraz porozmawiać o festiwalu i kulturze.  
Festiwal współfinansowany był ze środków unijnych w ramach programu "Unia-nasz wspólny dom..." i pomimo, że trwał tylko od 28 do 30 czerwca, to pozostawił u uczestników i widzów wiele pozytynych wrażeń. 

Opr. A.Sobera
   

  

Aktualności

  • KONCERT W MUZEUM ARCHITEKTURY 2020-01-24 14:11:28

    Już rok temu zaplanowany był koncert Kaliny w kolędowym klimacie pod ogólnym hasłem Muzyka, Architektura, Debiuty i Talenty. Wówczas koncert został przełożony z powodu ówczesnej żałoby narodowej. Ale jak...

  • WRZEŚNIOWE KONCERTOWANIE 2019-09-30 14:22:07

    Wrzesień to co prawda jeszcze nie rok akademicki ale Kalina już rozpoczęła sezon jesienny. Najpierw 25 września b.r. w hotelu Ibis Styles odbył się występ na zaproszenie Dolnośląskiej Izby Turystyki z...

  • KONCERT W PAŁACU STANISZÓW 2019-09-09 12:40:31

    Ostatniego dnia szkolnych wakacji ( 31 sierpnia b.r.) Kalina wystąpiła w Staniszowie w pięknym, późnobarokowym pałacu z końca XVIIIw.W tych wnętrzach, które od 2012 r. noszą dumna nazwę pomnika...

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615