festiwal leronKalina jest grupą artystyczną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prezentującą  polskie tańce narodowe i regionalne w formie opracowanej artystycznie. Zespół prezentuje żywy i barwny program sceniczny trwający w zależności od potrzeb- od kilku minut do ponad  2 godzin.  

KALINANACORFU-GRECJA2014

Koncertujemy na scenach 4 kontynentów. Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław Kalina jest zapraszany na festiwale międzynarodowe w wielu krajach, również pozaeuropejskich, gdzie reprezentuje naszą kulturę narodową i ludową. W ciągu ponad 30 lat swej działalności artystycznej zespół wystąpił między innymi na scenach Korei Południowej, Chin, Meksyku, Egiptu i większości krajów europejskich. 

 

KALINA17.06.2011 028

ZDOBYWAMY NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1996 r.- wyróżnienie na festiwalu CIOFF w Nitrze (Słowacja)
2004 r.- II miejsce w konkursie Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF.
2008 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2011 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2012 r.- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Wyszehradzkim w Nyirbator (Węgry)
2013 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2015 r.- Nagroda Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

 

                       

76bb5c82f0522d55df28253a83cf8e39Zespół Pieśni i Tańca Kalina reprezentuje AWF Wrocław w swych licznych koncertach w kraju i za granicą. Zespół uczestniczy także w uroczystościach uczelnianych, jak n.p. Inauguracje Roku Akademickiego, Święto Uczelni oraz wrocławskiego środowiska akademickiego, jak na przykład Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego czy Gaudeamus na wrocławskim Rynku.

                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

   

JubileuszLany13-04

Delegacja ZPiT AWF "Kalina" uczestniczyła w obchodach jubileuszu 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu "ŁANY". Koncert jubileuszowy odbył się w pieknej auli uniwersytetu i był powiązany również ze 100-leciem Uniwersytetu Poznańskiego im. A. Mickiewicza. 
Kontakty naszych zespołów sięgają połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to zarówno Łany jak i Kalina wystąpiły na polsko-niemieckim festiwalu w Szczecinie. Później nasze zespoły spotykały się również na obozach i zgrupowaniach w Świeradowie Zdr. oraz Wieleniu a raz nawet wspólnie spędziły Sylwestra. Długoletnim kierownikiem artystycznym i choreografem Łanów był nieżyjący już miłośnik folkloru wielkopolskiego - p. Wiesław Kaszubkiewicz ( obecnie jest to p. Andrzej Tarnowski) a Kierownikiem Organizacyjnym "od zawsze" był i jest p. Zenon Musiał. 
A.S.

 więcej FOTO 

 

 

 

 

 

Aktualności

  • GRATULACJE DLA "ŁANÓW" 2019-04-16 19:42:19

    Delegacja ZPiT AWF "Kalina" uczestniczyła w obchodach jubileuszu 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu "ŁANY". Koncert jubileuszowy odbył się w pieknej auli...

  • KALINA NA "DNIACH OTWARTYCH AWF" 2019-04-01 12:31:14

    Dni Otwarte dla kandydatów na studentów AWF po raz kolejny odbyły się na terenie Campusu AWF w budynkuP-4.Oprócz informacji o wydziałach, kierunkach studiów prezentowane były również możliwości...

  • KOLĘDY Z KALINĄ 2019-03-07 19:42:31

    Święta tuż tuż i "Kalina" jako nieodłączny element ludowej tradycji jest zapraszana na spotkania wigilijne odbywające się na terenie uczelni.18.12.2018 odbyła się tradycyjna Wigilia dla uczelnianych...

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615